Kaynak: chapman.edu

I. Bölüm için tıklayınız.

11. HOCALARINIZ VE/VEYA AKRANLARI TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN TEKRAR DERSLERİNE KATILIN. Bazı hocalar ve/veya akranları sınavlardan önce tekrar dersi yapıyorlar. Bu hocanızın odasının dışında beklemek zorunda kalmadan kafanızı karıştıran sorunları aydınlığa kavuşturmak için harika bir yol. Dahası, sınavda soruların cevaplarını en çok puan kazanacak şekilde nasıl yazacağınıza ilişikin yardımcı ipuçları çoğunlukla tekrar derslerinde paylaşılır.

12. HOCALARINIZIN GERİ BİLDİRİMLERİNDEN AVANTAJ SAĞLAYIN. Hocanız bir pratik soru dağıtıyorsa ve eğer belli bir sürede cevabınızı gönderirseniz gözden geçireceğini söylüyorsa YAPIN!. Bu performansınız puanlanmadan önce hocanızın verdiği bilgileri almak ve gerekli düzenlemeleri yapmak için harika bir fırsat.

papers

13. AKADEMİK BAŞARI MERKEZLERİ TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN ÇALIŞTAYLARA KATILIN. Bu çalıştaylar hukuk fakültesinde başarılı olmak için zaman ve stres yönetimi, hukuk fakültesindeki sınavlar için nasıl yazmanız ve nasıl hazırlanmanız gerektiği gibi bir dizi konuları anahatlarıyla kapsar.

14. UYGULAMA SINAVLARINA GİRİN. Çoğu daha önce profesörünüzün uyguladığı sınavlardan tercih edilir. Bu size profesörünüzün sınavları nazıl hazırladığını belirlemenizde yardımcı olur. Fowler Hukuk Fakültesi Kütüphanesi hukuk profesörleri tarafından hazırlanmış bir dizi sınavı sürdürüyor. Mümkün olduğunca dosyada örnek bir cevabı olan sınavı seçin. Bu size cevaplarınızı kontrol etme ve performansınızı değerlendirme fırsatı sağlayacaktır. Eğer dosyada örnek cevap yoksa profesörünüzden cevabınızı gözden geçirmesini ve yorum yapmasını isteyin. Ancak profesörünüzden cevabınızı kontrol etmesini istemek için final sınavlarına kadar beklemeyin. Ne kadar erken sorarsanız, profesörünüzün cevabınızı gözden geçirme süresi o kadar artar.

15. ÇALIŞMA PLANI YAPIN. Çoğu öğrenci dava dosyaları düzenlemek, özetleri hazırlamak ve uygulama sınavlarına girmek için yeterli süreleri olmadığından şikayet eder. Yanılıyorlar! Zamanınızı önceden planlayarak hukuk fakültesinin taleplerini yerine getirmek ve dışarıdaki aktivitelerinizde eğlenmek için yeterli zamanınız olacaktır.

study-planner

16. LRW* KAĞITLARINIZI HAZIRLAMAK İÇİN SON DAKİKAYI BEKLEMEYİN. Tekrarlıyorum, üniversite bu değil. Teslim gününden önceki gece tüm kağıtları halledemez ve iyi not almayı bekleyemezsiniz ( hatta geçer not bile alamazsınız) . İyi bir kağıt zaman ve emek ister bu yüzde LRW kağıtlarınız üzerinde mümkün olan en kısa sürede çalışmaya başlayın.

LRW : Legal Research & Writing
Hukuki araştırma ve yazma .

17. SINAV KAĞITLARINIZI İNCELEYİN. Notlar yayınlandıktan sonra sınav kağıtlarınızı incelemek için profesörlerinize gidin. Neyde iyi olduğunuzu ve neyi geliştirmeniz gerektiğini tespit etmede en iyi yol budur.
papers-ii
18. STRESİNİZİ AZALTIN. Hukuk fakültesi stresli olabilir, ama stresinizi minimumda tutmak için pek çok yol var. Mizah harika bir stres azaltıcıdır. Egzersiz için zaman ayırın – her gün 100 pound (45 kilo) hukuk kitabı taşımak sayılmaz. Düzenli olarak meyve, sebze ve tahıllı besinler yiyin – bir diyet kola ve bir paket Ding-Dongs dengeli bir kahvaltı değildir. Kafein alımında aşırıya kaçmayın; onun yerine bol su için. Hukuk fakültesine gitmeden önce keyif alarak yaptığınız her şeyden vazgeçmenize gerek yok, sadece onları sıklıkla yapamayacaksınız. Son olarak, eğer stres seviyenizin kontrolden çıktığını düşünüyorsanız bunu eşinizle, ailenizden biriyle, yakın bir arkadaşınızla veya hocalarınızdan biriyle konuşun.
stres

19. HUKUK FAKÜLTESİ GÖRÜNÜMLÜ YARIŞMAYA YAKALANMAYIN. Bununla yüzleşin. Sadece bir öğrenci sınıfın birincisi olarak okulu bitirecek. Hedefiniz bir numaraya yerleşmek yerine kendinizin en iyisini yapmaya odaklanın. Ayrıca sınıf arkadaşlarınıza karşı saygılı ve destekleyici olun. Bu sizin ve akranlarınız için çok daha olumlu bir hukuk fakültesi deneyimi yaşamanızı sağlar.

20. İHTİYACINIZ VARSA YARDIM ALIN. Öğrencilerin derslerde anlatılan maddi hukuk, derse nasıl hazırlanmaları gerektiği, sınavlara nasıl çalışmaları gerektiği, zamanlarını nasıl yönetecekleri veya hukuk fakültesi sınavlarını nasıl alacakları konularında şaşkın olmaları alışılmamış bir şey değildir. Zaman zaman bu konularda sorusu olmayan öğrenci nadirdir, özellikle hukuk fakültesinin ilk yılında. Eğer sorularınız varsa ulaşabileceğiniz bir dizi kaynak var. Her profesör haftalık görüşme saatleri düzenler. Herhangi bir sorunuz olduğunda lütfen bizi ziyaret edin. Size yardım etmek için buradayız.

Çeviren: Eda Nur ÇELİK

Reklam