Kaynak: Boredpanda.com

22

Kadının sokakta taciz yapılarak vücuduna laf atılması kadar kötü hissettiren bir şey yoktur. Amsterdam’da okuyan 20 yaşındaki Noa Jansma, hepimiz gibi bundan sıkılmış olacak ki bu konu hakkında bir şeyler yapmaya karar vermiş. Kendisini taciz eden herkesle bir öz çekim yapmış ve tacizcilerin sözlerini alıntılayarak resimleri instagrama yüklemiş.

Peki fotoğraflar ne diyor? Tacizcilerin utanmaz gülüşleri ve Noa’nın acı dolu, bize tanıdık gelen ifadeleri yan yana koyulduğunda, bu durumun kadınlar için çok rahatsız edici ve sık karşılan bir durum olduğunu tüm gerçekliği ile gözler önüne serilmiş oldu. Ayrıca Noa çektiği resimleri tüm dünyanın görmesini sağlayarak tacizcilere karşı daha da güç kazandı. Deneyini tamamladığında, kadınların mücadele edebileceği uluslararası diyalog kurulabilmesi umuduyla deneyimlerini @dearcatcallers adlı instagram hesabını açarak burada paylaşıyor

Jansma’nın ülkesi Hollanda‘da bu şekilde yapılan tacizler için 1 Ocak 2018’da kanun çıkarıldı ve tacizciler 190£  para cezası ile cezalandırılmaya başlandı. Eğer Noa bu projeye devam ederse diğer birçok ülke bu uygulamayı getirecek gibi görünüyor.

Daha fazla bilgi için: instagram

1.jpg

2.jpg

456

3.jpg

7

8910