Kaynak: boredpanda.com

Lansbury Bridge School & Sports College  öğretmenlerinden Ruth Clarkson, sınavlarından başarısız olan 11 yaşındaki otizmli gence dokunaklı bir mektup yazdı.Ben Twist adındaki otizmli genç, okul sınavlarında elinden gelenin en iyisini yaptı fakat sonuçlar beklediği gibi olmadı. Öğretmeni Bayan Clarkson, otizmli gence sınavların her şey olmadığını göz önünde bulundurduğu dokunaklı bir mektup yazdı.

Öğretmen; Ben’in bu sınavlarda ölçülemeyen diğer birçok yeteneği olduğuna işaret etti.Bunlar; onun sanatsal konudaki yeteneklerini, spordaki becerisini, müziğe yatkınlığını, nezaketini, ve çok daha fazlasını içeriyor.Sonra Ben’in annesi Gail Twist mektubu okudu ve göz yaşları içinde kaldı.Mektubu çok dokunaklı bulan annesi mektubun fotoğrafını Twitterda ‘Gözyaşları İçinde. 11 yaşınadaki otizmli oğluma okulundan gelen mektup’ başlığıyla paylaştı.Altına da şu notu düştü:Okul sınavları senin yapabileceklerinin yalnızca bir kısmını ölçebilir.

Sizleri Ben Twist ile tanıştırayım-11 Yaşında Lansbury Bridge School & Sports College’da okuyan Otizmli öğrenci

 

2016-07-19 20_30_57-Ben Twist.docx - Google Dokümanlar

Ne yazık ki bu genç sınavlarından başarısız olur ve daha sonra öğretmeninden beklenmedik bir mektup alır

Sevgili Ben,

Son sınavlarını tamamlamandaki başarını ve davranışlarını tebrik etmek  için yazıyorum.Gil, Lynn, Angela, Steph ve Anne bu yıl seninle çok iyi çalıştılar ve çok iyi gelişme gösterdin bu mektubu sana ve annene test sonuçlarını anlatmak için yazıyorum.Bilmeni istediğim şey; bu sınavlar senin ve kabiliyetlerinin yalnızca bir kısmını ölçebilir.Sınavlar önemliydi elinden geleni yaptın ama sen diğer birçok beceri ve yetenekle donatıldın biz bunları Landsbury Bridge’de gördük ve diğer yollarla ölçüldü.İşte sahip olduğun fakat bu testlerin ölçemediği diğer yeteneklerin;

  • Sanatsal yeteneğin
  • Takım halinde çalışma kabiliyetin
  • Gelişen bağımsızlığın
  • Nezaketin
  • Düşünceni ifade etme gücün
  • Spordaki yeteneğin
  • Arkaşda edinmedeki yeteneğin
  • Kendi ilerlemeni değerlendirebilme gücün
  • Yapı tasarım yeteneğin
  • Müziğe yatkınlığın

Sahip olduğun tüm bu farklı yetenekler ve kabiliyetler seni özel bir kişi yapıyor.Sevimli genç adam, bize güven vermen için ölçtüğümüz; yaptığın ve yapmaya devam ettiğin şeylerden çok mutluyuz.Aferin seninle gurur duyuyoruz.

En iyi dileklerimle

Bayan  Clarkson

İşte O Mektup

autist-boy-fails-test-school-letter-ben-twist-11[1]

autist-boy-fails-test-school-letter-ben-twist-13

‘Samanha Giles: Oğlunuzun gittiği okul ne kadar da harika’

Annesi; ‘Ben’e göre mektup şaşırtıcıydı ve birisinin onun hakkında  böyle sevimli sözler söylediğine inanamadı’ şeklinde durumu özetledi.

Çeviren: Tunahan Bayçelebi

Reklam