Association_of_American_Universities_Logo.svg.png

 

Basın bülteni

İlgili kişi: BarryToiv

Ocak 28, 2017
202-408-7500, barry.toiv@aau.edu

 

Aşağıdaki Amerikan Üniversiteleri Birliği Başkan Vekili Mary SueColeman’ın bildirisidir.

Ülkemizin güvenliği için güçlü bir vize sürecinin öneminin farkındayız. Ancak idarenin yeni emri, bazı ülkelerden gelen kişilerin girişini veya dönüşünü yasaklaması zarara neden oluyor ve bu durum olabildiğince çabuk sona erdirilmelidir. Bu emir burada okumaları onaylanan ve kampüse dönmeye çalışan öğrencileri zor durumda bırakıyor ve birçoğunun eğitim ve araştırmalarını bozma tehdidinde bulunuyor.

Ayrıca biz, en kısa sürede idareyi, ABD’nin dünyadaki tüm yetenekli insanları üniversitelerimizde araştırma, burs ve eğitim, öğretim yapmak için davet etmeye devam ettiğini açıklamaya çağırıyoruz. Ekonomimiz ve milli çıkarlarımız için en iyi öğrencileri, bilim insanlarını, mühendisleri ve akademisyenleri toplamaya devam etmemiz hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle biz önceki idarelerle yakından çalıştık, özellikle 9/11 sonrasında ulusumuza bu kadar çok katkıda bulunan yeteneklerin devamını sağlarken vize sistemimizin bize zarar vermek isteyenlerin girişinin engellediğinden emin olduk.

Diğer ülkeler eğitim, araştırma ve inovasyon alanında küresel lider olarak ABD’yi hedef belirledi. Onların en yetenekli öğrencilerinin ve araştırmacılarının başlıca hedefi olarak bu ülkeyi değiştirmelerine izin verilmesi onarılamaz hasarlara neden olacak ve küresel liderlik hedeflerine ulaşmalarında yardımcı olacaktır.

# # # # #                                             

1900’de kurulan Amerikan Üniversiteler Birliği, eğitim, araştırma ve keşif yoluyla toplumu ilerleten 62 seçkin kurumdan oluşmaktadır. Üniversitelerimiz, federal akademik araştırma için rekabetçi olarak verilen finansmanın çoğunluğunu kazanmakta ve araştırma yoluyla ve yarının vizyoner liderlerini ve küresel vatandaşlarını eğiterek insan yaşamını ve refahını iyileştirmektedir. AAU üyeleri toplu olarak yükseköğretim, bilim ve yenilik politikalarını şekillendirmeye, Lisans ve lisansüstü eğitimde en iyi uygulamaları teşvik etmeye ve üniversitelerin araştırmalarının topluma katkılarını güçlendirmeye yardımcı olur.

 

Twitter ve Facebook’tan AAU’yu takip edin.

 

Orijinal metin için tıklayınız