pokemon go

Kaynak: bbc.com

Bir Pokemon Go oyuncusu 999’u arayarak çalıntı pokemonu bildirdi.

Gloucestershire Polisine göre, acil çağrı Cuma günü saat 11.15’te yapıldı, çok sevilen bu akıllı telefon oyunu yeni bir durum meydana getirdi.

Bir temsilcinin söylediğine göre, operatör, 999’u aramak için uygun zaman hakkında hızlıca tavsiye verdikten sonra görüşme sona erdi.

Oyuncular bu oyundaki dijital karakterleri gerçek hayatta arıyor. Oyunun lansmanından bu yana çok popüler olması oyuncuların kendilerini tehlikeli yerlerde buldukları haberlerinin meydana gelmesine ve bir dizi güvenlik tedbirlerinin alınmasına neden oldu.

Geçen hafta bir grup genç erkek Wiltshire’de pokemon aramak için yer altında bir mağaraya girdi ve 100 fit derinliğinde mahsur kaldı.

Kuzey İrlanda polisi oyuncuları, oyunu oynarken dikkatli olmaları konusunda uyardı ve diğer insanların mülkiyet sınırlarını çiğnememe konusunda onları uyardı.

Nottinghamshire polisine göre geçen hafta geçerli yedi şüpheli aktivite telefonla bildirildi, fakat bu şüphelilerin dışarda pokemon avlayan insanlar olduğu ortaya çıktı.

Üç öğrenci Manchester’da oyun oynarken bıçakla soyulduğunda Manchester polisi bu uygulamanın çocukların nerde olduğunu bildirebileceği ve bunun da yırtıcıları harekete geçirebileceği konusunda uyarılarda bulundu.

Pazar günü, Güney Yorkshire’deki Doncaster sanayi bölgesinde meydana gelen hırsızlık olayında polisi uyaran bir grup oyuncudan övgüyle söz edildi.

Çeviren: Sümeyye Odabaşı