Greg Abbott

 

Kaynak: theatlantic.com

Greg Abbott geçen hafta Wyoming’teyken ikinci ve üçüncü dereceli şiddette yandı. Ancak yine de birlik çağrısı için ölümcül çatışmaların ardından Dallas’a seyehat etti.

Texas valisi Greg Abbott’un ofisi yerel medyaya, geçen hafta Wyoming’te ailesiyle birlikte tatildeyken Abbot’un sıcak su içeren bir kazada kapsamlı olarak ikinci ve üçüncü derecede yanıkları oluştuğunu bildirdi. Abbott bu yaralanmalara rağmen geçen Cuma bir keskin nişancı tarafından beş polis memurunun öldürülmesini takiben Dallas’a seyehat etti ve birlik çağrısı yaptı.

Austinli devlet adamında dahası var:

Ve Abbott iyileşmesi hakkında; kendi perişan vücudunun nasıl en ufak bir işaret bile vermediğini ve, konuşurken bile, taze ve ağır yaralardan kurtulmak için kuvvetlice verdiği mücadeleyi söyledi.

Vali tam bir iyileşme bekliyor ama iletişim direktörü Matt Hirsch önümüzdeki pazartesi Cleveland’da başlayacak olan Cumhuriyetçi Ulusal Kongre’ye katılırsa bunun o kadar da belli olmadığını söylüyor.

Abbott’un Dallas çatışmasından sonraki sözleri, cinayetler sonrası ihtiyaç duyulan rahatlamayı sağladı. O diyor ki: “Gelecek günlerde, güvensizlikleri kışkırtanlar ve anlaşmazlıkları ateşleyenler olacaklardır. Bir araya gelmek, bizi parçalamak isteyenler için en muhteşem azarlama olacaktır. Bizi birbirimize bağlayan daha çok şey var. Bu büyük gücü üzücü zamanlarda , çokça ihtiyaç duyulan zamanlarda görüyoruz. Yangın olsun, sel olsun veya ahlaksız kişilerin eylemleri olsun, Texaslılar hayır ve sevgi verebilmek için ilk olarak kalplerini, evlerini ve cüzdanlarını açarlar.”

1984’te, 26 yaşındayken, Houston’da bir ağaç parçası düşüp onun omurgasını kırdığında Abbot koşmaktaydı. O zamandan beri tekerlekli sandalye kullanmaktadır.

Çeviren: Mustafa Hizarcıoğlu